Adrenal-Intercell® – často kladené otázky (FAQ)
Problémy se spánkem, nervozita, dysfunkce štítné žlázy, zažívací problémy nebo přírůstek hmotnosti mohou být příznaky poruchy rytmu sekrece kortizolu nadledvinami. Tyto malé žlázy se aktivují, když tělo zažívá situaci. Uvolňují kortizol a adrenalin, čímž zvyšují srdeční frekvenci a průtok krve do srdce, mozku a svalů. Neustále zvýšená hladina kortizolu silně oslabuje produkci energie v mitochondriích a obírá nás o minerály a vitamíny a je přípravek obsahující soubor živin, jejichž zdroje se dramaticky snižují v situacích nadměrného stresu.
I. Adrenal-Intercell® - otázky týkající se látky a vlastností
1. Co obsahuje Adrenal-Intercell®?
Adrenal-Intercell® obsahuje složky, které spolupracují tím nejoptimálnějším způsobem, aby obnovily správnou hladinu kortizolu: 2 aminokyseliny l-tyrosin a l-fenylalanin, adaptogen Rhodiola rosea, vitamíny B, hořčík, zinek a vitamín C.
2. Pro koho je Adrenal-Intercell®?
Adrenal-Intercell® je přípravek, který byl vytvořen pro lidi, kteří zápasí s mnoha výzvami a rychlým životním tempem. Trpíme stresem nejen v práci, ale i doma, jsme unaveni, nemůžeme spát, pociťujeme nervozitu. Za všechno může extrémní kolísání hladin hormonů, zejména kortizolu.
3. Jak funguje Adrenal-Intercell®?
Složky přípravku spolupracují na stabilizaci hladin kortizolu. Ve skutečnosti, bez ohledu na to, zda je příliš vysoká nebo příliš nízká, se musí vrátit do příslušné normy Fungování nadledvinek závisí na těchto několika. klíčových mikroživin.
Efektem správné péče o nadledvinky je snížené napětí, naše tělo se lépe vyrovnává se stresovými situacemi, máme více energie, dokážeme rychleji usnout a spánek je také lepší kvality, což se promítá do efektivnější práce a zvýšené koncentrace.
4. L-tyrosin a l-fenyloalanín – co jsou to za látky?
L-tyrosin a l-fenylalanin jsou aminokyseliny, které se zřídka používají spolu v doplňcích stravy. Podílejí se na syntéze hormonů nadledvinek. čemuž se uklidní příliš intenzivní reakce na každodenní, chronický stres a zlepší se i nálada.
Za zmínku také stojí, že Intercell Pharma používá pouze L-fenylalanin a L-tyrosin nejvyšší čistoty, získané jako výsledek biologické fermentace.
5. Jakou roli hraje Rhodiola rosea v tomto souboru látek?
Mnoho klinických studií poukazuje na příznivé účinky Rhodiola rosea při vyčerpání a syndromu vyhoření, který se často pozoruje u lidí s poruchami nadledvinek
Užívání Rhodiola rosea zlepšuje zpracování stresu na buněčné úrovni, včetně zlepšeného metabolismu serotoninu a dopaminu, změněného transportu neurotransmiterů a účinku na endorfinový systém Vidíme to jako zlepšení nálady, snížení únavy a snížení únavy. hlavy způsobených nadměrným stresem.
II. Vliv na zdraví – účinky jednotlivých složek potvrzené vědeckým výzkumem
6. L-tyrosin a jeho působení ve stresových situacích
- B. J. Jongkees, B. Hommel, S. Kühn, L. S. Colzato, Effect of tyrosine supplementation on clinical and healthy populations under stress or cognitive demands--A review, J Psychiatr Res. 2015 Nov:70:50-7.
- Simon N. Young, L-Tyrosine to alleviate the effects of stress?, Journal of Psychiatry & Neuroscience 2007 May; 32(3): 224.
Podle literatury a vědeckých poznatků: L-tyrosin je prekurzorem katecholaminů, tj. biologicky aktivních sloučenin neurotransmiterů a hormonů. zvyšuje uvolňování katecholaminů, což může vést k depleci hladin katecholaminů, což lze upravit podáváním L-tyrosinu. Nezdá se, že zvyšuje uvolňování katecholaminů, když neurony vybuchují bazální rychlostí, ale zvyšuje se, když se rychlost spouštění zvyšuje ve stresu. navíc uvádějí účinky při prevenci kognitivního poklesu v reakci na fyzický stres.
Zdroje:
7. Ovlivňuje tyrosin činnost štítné žlázy?
- R. Rivlin, S. P. Asper, Tyrosine and the thyroid hormones, The American Journal of Medicine, 1966 Jun;40(6):823-7.
- https://mito-med.pl/artykul/l-tyrozyna-w-depresji-i-niedoczynnosci-tarczycy
Podle literatury a vědeckých poznatků: Tyrosin zaujímá klíčové místo v intermediárním metabolismu jako prekurzor hormonů štítné žlázy, tyroxinu a trijódtyroninu. Je důležité si zapamatovat, že nadledvinky a štítná žláza spolu jsou součástí lidského endokrinního systému a úzce spolupracují na udržení aktivity buněk a orgánů na správné úrovni. Proto se často stává, že podporou fungování nadledvinek dodáme potřebné živiny i štítné žláze.
Výsledky klinických studií naznačují, že pacienti s poruchami štítné žlázy pravidelně zaznamenávají charakteristické změny v metabolismu tyrosinu. Lidé s hypotyreózou mají často nízké hladiny tyrosinu v plazmě, což je důvod, proč jeho suplementace může zlepšit pohodu.
Zdroje:
8. Je rhodiola rosea dobrá na stres?
Podle literatury a vědeckých poznatků: Rhodiola rosea L. nebo Rhodiola rosea má dlouhou historii používání v tradiční medicíně ke stimulaci nervového systému, léčbě stresem vyvolané únavy a deprese, zlepšit fyzickou kondici a zlepšit fyzickou kondici efektivitu práce. Mnohé klinické studie potvrzují i jeho účinnost při zlepšování kognitivních funkcí. Příznivý účinek této léčivé rostliny na zlepšení fyzické kondice byl hodnocen také u profesionálních sportovců a netrénovaných lidí.
Zdroj: E. I. Stojcheva, J. C. Quintela, The Effectiveness of Rhodiola rosea L. Preparations in Alleviating Various Aspects of Life-Stress Symptoms and Stress-Induced Conditions-Encouraging Clinical Evidence, Molecules 2022 Jun 17;27(12):3902.
9. Horčík na stres
Podle literatury a vědeckých poznatků: Nedostatek hořčíku a stres jsou běžné zdravotní problémy, které mohou časem vést k vážnějším následkům. Mnohé studie, na preklinické i klinické úrovni, zkoumaly interakce hořčíku s klíčovými složkami fyziologické stresové reakce. Ukázaly, že hořčík hraje důležitou roli při regulaci této reakce, inhibuje procesy neurotransmise. Navíc nízké hladiny hořčíku byly často pozorovány ve studiích lidí trpících psychickým stresem nebo souvisejícími symptomy. Tyto konvergentní výsledky naznačují, že stres může přispívat k větším ztrátám hořčíku, což vede k nedostatku hořčíku, což zase zvyšuje náchylnost ke stresu, čímž se vytváří začarovaný kruh vztahu mezi hořčíkem a stresem.
Zdroj: G. Pickering, A. Mazur, M. Trousselard, P. Bienkowski, N. Yaltsewa, M. Amessou, L. Noah, E. Pouteau, Magnesium Status and Stress: The Vicious Circle Concept Revisited, Nutrients. 2020 Dec; 12(12): 3672.
10. Vitamin C a vitamíny skupiny B zlepšují příznaky únavy
Podle literatury a vědy: Komplexní přehled vědeckého výzkumu publikovaný v roce 2023 zjistil, že živiny mají významné výhody při snižování fyzické a duševní únavy u zdravých lidí i chronicky nemocných . Do skupiny složek s účinným účinkem patří: vitamín C a vitamíny skupiny B.
Zdroj: M. Barnish, M. Sheikh, A. Scholey, Nutrient Therapy for the Improvement of Fatigue Symptoms, Nutrients. 2023 Apr 30;15(9):2154.
11. Proč se vitamín B5 nazývá antistresový vitamín?
- W. F. Perry, W. W. Hawkins, G. R. Cumming, Adrenal function in pantothenic acid deficiency, Am J Physiol. 1953 Feb;172(2):259-64.
- S, Jaroenporn, T. Yamamoto, A. Itabashi, K. Nakamura, I. Azumano, G. Watanabe, K. Taya, Effects of pantothenic acid supplementation on adrenal steroid secretion from male rats, Biol Pharm Bull. 2008 Jun;31(6):1205-8.
Podle literatury a vědy: Ve skutečnosti bez hormonů regulujících vitamínů B by tělo nemohlo přežít, protože podporují celkovou funkci nadledvinek. Mezi výhody vitamínu B5 (kyseliny pantotenové) patří schopnost vyrovnat se se stresem. Je částečně zodpovědný za regulaci funkce nadledvinek a produkci stresového hormonu kortizolu. Studie ukázaly, že suplementace kyseliny pantotenové stimuluje kapacitu buněk nadledvinek a také pomáhá při normální produkci kortizolu, který potřebujeme k udržení motivace a koncentrace.
Zdroje:
12. Má suplementace zinkem příznivý vliv na činnost nadledvinek?
- M. Maes, I. Mihaylova, M. De Ruyter, Lower serum zinc in Chronic Fatigue Syndrome (CFS): relationships to immune dysfunctions and relevance for the oxidative stress status in CFS, J Affect Disord. 2006 Feb;90(2-3):141-7.
- H. Hajianfar, N. Mollaghasemi, R. Tavakoly, M. S. Campbell, M. Mohtashamrad, A. Arab, The Association Between Dietary Zinc Intake and Health Status, Including Mental Health and Sleep Quality, Among Iranian Female Students, Biological Trace Element Research, Volume 199, pages 1754–1761, (2021).
Podle literatury a vědeckých poznatků: Zinek se podílí na regulaci oxidačního stresu a modulaci hormonální odpovědi, což může pomoci zmírnit účinky chronického stresu. Studie ukázaly, že zinek může podporovat regulaci stresového hormonu kortizolu, čímž pomáhá udržovat stabilní hladinu v těle. V případě syndromu chronické únavy (CFS), který je často spojen s dysfunkcí nadledvinek, může být významným faktorem nedostatek zinku. Vědci naznačují, že vhodná suplementace zinkem může podpořit fungování nadledvinek a produkci energie, čímž se sníží únava.
Zdroje:
III. Adrenal-Intercell® - jak používat?
13. Jaká je doporučená denní dávka?
>Doporučená denní dávka Adrenal-Intercell® je 1 tobolka.
14. V jaké době dne byste měli užívat Adrenal-Intercell®?
Výrobce doporučuje užívat Adrenal-Intercell® ráno nebo v poledne. Toto je obzvláště důležité pro lidi, kteří mají dysregulaci nadledvinek. Pokud však přípravek používáme jako podporu ve stresových situacích nebo ke snížení únavy, měli bychom věnovat pozornost tomu, jak se při suplementaci cítíme. Je důležité si uvědomit, že každé tělo reaguje na stres jinak a Adrenal-Intercell® na nás může působit odlišně. Přípravek na jedné straně dodává energii, snižuje únavu a nervozitu, ale příznivě působí také na spánek. Některým lidem může Adrenal-Intercell® užitý večer poskytnout další výhody ve formě regeneračního spánku, ale pro jiné může být stimulující a mohou mít problémy s usínáním. V druhém případě byste si jej měli dát určitě ráno.
15. Jak dlouho musím používat Adrenal-Intercell®, abych viděl výsledky?
K tomu, aby suplementace začala přinášet výsledky, je standardně zapotřebí období 2-3 měsíců pravidelného užívání přípravku. Toto je obzvláště důležité, pokud byly doplňky vybrány k řešení nedostatku živin. Adrenal-Intercell® je však jednou z výjimek z tohoto pravidla. V průměru po 2 týdnech suplementace můžete pocítit významný rozdíl ve své pohodě, zejména pokud jde o tenzní bolesti hlavy.
16. Je Adrenal-Intercell® bezpečný?
Používání Adrenal-Intercell® je bezpečné, neobsahuje žádné alergeny a je vyráběno v souladu s vysokými standardy, bez GMO.
POZOR! Obsahuje však fenylalanin, proto by jej neměli užívat lidé s fenylketonurií. Pokud máte pochybnosti, poraďte se před zahájením suplementace se svým lékařem.
17. Je možné užívat Adrenal-Intercell® spolu s doplňkem Cerebiotik-Intercell®?
Složky Adrenal-Intercell® a Cerebiotik-Intercell® nevykazují žádné interakce ani antagonistické účinky. Způsob, jakým tyto dva produkty fungují, je také odlišný. Proto v případě potřeby mohou být použity společně. Účinnost Cerebiotik-Intercell® je v souladu s výsledky vědeckého výzkumu s doporučenou denní dávkou 2 kapsle. Proto lze 1 kapsli Cerebiotic kombinovat s kapslí Adrenal-Intercell® ráno a večer užít pouze přípravek se šafránem.
18. Může se Adrenal-Intercell® užívat spolu s antidepresivy?
Rhodiola rosea ovlivňuje hladiny důležitých neurotransmiterů v mozku, jako je serotonin, dopamin a norepinefrin. Jsou zodpovědné za naše blaho a jejich působení je také cílem mnoha antidepresiv, včetně populárních SSRI (selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu). Z tohoto důvodu současné užívání Rhodiola rosea a antidepresiv nemusí být zcela bezpečné.
Před zahájením suplementace Adrenal-Intercell® se doporučuje poradit se s lékařem, který posoudí individuální riziko a bezpečnost takové kombinace.
19. Lze tobolku Adrenal-Intercell® otevřít?
Ano, tobolku lze otevřít a smíchat s vodou.
20. Jak skladovat Adrenal-Intercell®?
Uchovávejte mimo dosah malých dětí, uzavřené, při pokojové teplotě, na suchém místě.
Výše uvedený materiál byl připraven na základě vědeckých zdrojů a informací od výrobce Intercell-Pharma. Nepředstavuje lékařská ani dietní doporučení a slouží pouze k informačním účelům. Doplněk stravy nelze použít jako náhradu pestré stravy. Je třeba dodržovat zdravý životní styl a vyváženou stravu. Nepoužívat při přecitlivělosti na složky přípravku.